Najpiękniejsze prezenty dla babci i dziadka

Babcia i dziadek – słowa, po których wypowiedzeniu niemal zaczyna pachnieć w powietrzu ukochaną szarlotką i robi się znacznie cieplej na sercu. To oni zawsze przymykali oko na nasze dziecięce występki i bronili przed rodzicami. Od nich słyszeliśmy najciekawsze opowieści, powtarzane w kółko po tysięcznym „dziadku, opowiedz jeszcze raz, jak...”. W ich domu nigdy nie brakowało słodyczy, których zabraniała nam mama. Po wizycie u dziadków zawsze znajdowaliśmy w kieszeni kilka drobnych na lody i kolorowe gumy. Rozbijali dla nas namioty na środku salonu, pozwalali nam nie spać nawet całą noc i spełniali każdą zachciankę, o której tata nawet nie chciał słyszeć.

Teraz, gdy jesteśmy dorośli, jeszcze bardziej doceniamy miękkie ramiona babci i poczciwy uśmiech dziadka. Mamy świadomość, jak szybko ucieka czas i jak ważne jest, by spędzać z nimi każdą chwilę. Dlatego w Dzień Babci i Dziadka szczególnie nam zależy, by pokazać, ile dla nas znaczą i szukamy najlepszego prezentu, który pomoże nam to wyrazić. A tak się składa, że mamy na to doskonałe pomysły.


Biżuteria pełna miłości do babci

dzien_babci_dedicante

W jej kuchni zawsze unosi się woń Twojej ulubionej zupy i świeżo wyjętego z pieca ciasta, choć udaje, że zrobiła je z nudów i zupełnie przypadkiem. A przecież dobrze wiesz, że robi je codziennie, czekając, aż ją odwiedzisz. Jest powierniczką Twoich sekretów od najmłodszych lat. I chociaż brakuje słów, by móc wyrazić, ile jej zawdzięczasz – drobny gest wystarczy, by to zrozumiała. W końcu zna Cię najlepiej.

Biżuteria jest ponadczasowym podarunkiem, w którym możesz schować wszystkie swoje emocje. Bransoletka z zawieszką to doskonały wybór na prezent – na małej blaszce w kształcie serca umieścisz cytat, oddający najlepiej Twoje uczucia. Może wyznanie miłości? A może jedno słowo, które babcia często powtarzała, by dodać Ci otuchy? W naszym asortymencie znajdziesz różnorodne propozycje, które z pewnością dopasujesz do gustu Twojej babci: eleganckie perełki, klasyczne czarne koraliki, delikatny łańcuszek albo wyjątkowo oryginalne szlifowane szkło.

Równie dobrym rozwiązaniem, które spodoba się każdej babci, jest także naszyjnik. Noszony zarówno codziennie, jak i od święta, podkreśli nie tylko elegancki styl obdarowanej, ale przede wszystkim będzie jej zawsze o Tobie przypominał. Piękno Waszej więzi, zamknięte w wygrawerowanym tekście pośród perełkorali lub złota, z pewnością będzie nieraz wzruszało i przywracało wspomnienia. Zyska także na symbolice – będzie w końcu noszone blisko babcinego serca.

Najlepszy prezent dla dziadka

dzien_dziadka_dedicante

Opowiadał zawsze najlepsze historie, po których trudno było zasnąć z ekscytacji, uczył grać szachy i każdą rzecz potrafił naprawić: ulubione zabawki, stłuczone kubki, aż w końcu pierwsze złamane serca. Znał też odpowiedzi na wszystko – może poza pytaniem, co chciałby dostać w prezencie, bo zawsze wzruszał ramionami. Na szczęście na to pytanie my potrafimy odpowiedzieć!

Twój dziadek z pewnością doceni to, co przetrwa lata. Dlatego podaruj mu biżuterię od Dedicante – na przykład nieśmiertelnik albo bransoletę z metalową blaszką. Możesz na niej umieścić to, co do niego czujesz i podziękować za to, co dla Ciebie zrobił. Hasło, które w dzieciństwie otwierało wejście do wspólnie zbudowanej bazy albo motto, którym zawsze się kierował? Wybór należy do Ciebie, bo to Ty najlepiej wiesz, co go wzruszy. Dzięki tej szczególnej personalizacji nawet zwykłe, proste wyznanie skruszy pozorowaną, surową fasadę dziadka i sprawi, że przypomną mu się wszystkie Wasze wspólne chwile.

Bądź zawsze blisko

dzien_babci_dziadka

Bywa i tak, że nie widujemy dziadków tak często, jak byśmy chcieli. Obowiązki domowe, praca czy nauka pochłaniają nas do tego stopnia, że trudno nam wygospodarować czas, by ich odwiedzić. Zdarza się również, że dzieli nas wiele kilometrów od domu dziadków, więc ewentualny przyjazd wymaga od nas nie tylko jeszcze więcej czasu, ale też środków finansowych – bardzo rzadko mamy wtedy możliwość, by spotkać się z nimi spotkać.

W Dniu Babci i Dziadka warto im w takim razie podarować coś, co codziennie będzie przy nich, przypominając im, że choć jesteś daleko, tak naprawdę nieustannie jesteś blisko. W takim wypadku świetnie sprawdzą się breloczki – noszone przy kluczach sprawią, że codziennie będziesz w ich myślach. Tym samym nie zapomną o sile Waszej relacji, a personalizowany grawer podkreśli, jak bardzo jest ona wyjątkowa.

Twoi dziadkowie ucieszą się także z uroczej drobnostki – na przykład zakładki do książek. Ten praktyczny, a jednocześnie cieszący upominek z pewnością przypadnie im do gustu. Od teraz będziesz przy nich nawet podczas lektury. Kto wie, może zakładka przeniesie ich do tych momentów, kiedy czytali Ci ulubione bajki do snu?

Na którykolwiek wybór nie postawisz, pamiętaj, że Twoi dziadkowie docenią każdy, nawet najmniejszy gest. Piękna biżuteria jest dla nich komunikatem zwrotnym, podziękowaniem za to, co oni podarowali Tobie: najpiękniejsze wspomnienia. A te zawsze będą bezcenne!