Najczęściej zadawane pytania

Znajdziesz tutaj odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię kwestie. Jeżeli masz jakiekolwiek inne pytania – skontaktuj się z nami.

Stal szlachetna jest idealnym materiałem do wykonywania biżuterii. Ma istotne właściwości – jest hipoalergiczna, nie ciemnieje oraz nie rdzewieje (nawet pod wpływem wody). W porównaniu do srebra jest również zdecydowanie bardziej odporna na zarysowania i uszkodzenia. Kolor złoty zawieszek nie ściera się, ponieważ nie są one pozłacane żadną dodatkową warstwą. Stal szlachetna, przy produkcji, poddawana jest b. wysokiej temperaturze pod wpływem, której biżuteria nabiera złotego odcienia.
Grawerunek wykonywany jest za pomocą grawerunku mechanicznego, co zapewnia długowieczną trwałość. Rozmiar czcionki oraz rysunków jest zawsze dostosowywany do wybranego kształtu zawieszki i całości projektu. Nie ma ograniczenia w długości tekstu. To czy efekt będzie czytelny zależy od ilości wygrawerowanych znaków, wybranej czcionki oraz konkretnego rozmieszczenia napisu (na każdym produkcie, najlepszy efekt będzie prezentował się inaczej).
Fotografie powinny być przede wszystkim wyraźne. Najlepsze są zdjęcia dobrze oświetlone (nieprześwietlone i bez ostrego cienia). Portrety bez uciętego kadru. Im wyższa rozdzielczość fot. tym lepiej, dlatego prosimy o wysyłanie zdjęć w oryginalnej rozdzielczości. Nie ma znaczenia czy prześlesz zdjęcie czarno-białe czy kolorowe. Nie zawsze możemy uzyskać dobry efekt ze zdjęcia zrobionego telefonem  komórkowym, dlatego jeśli zdj. będzie złej jakości - klient zostanie o tym poinformowany i otrzyma prośbę o przesłanie innej fotografii. Przed przystąpieniem do grawerowania zdjęcia, poddajemy fotografie cyfrowej obróbce. Bez dodatkowych opłat wytniemy wskazaną postać lub połączymy kilka ujęć w jedno. Najlepszy efekt dają bliskie portrety ludzi, zwierząt oraz postaci z bajek.Jeśli przed zakupem chcesz się upewnić, że Twoje zdjęcie nadaje się do wygrawerowania - prześlij je na adres e-mail: dedicante.sklep@gmail.com - odpowiedź dostaniesz w ciągu 24h.
Oczywiście staramy się zrealizować każdy pomysł. Czy projekt będzie jednak możliwy do wykonania zależy od wielu czynników. W tym przypadku należy się z nami skontaktować mailowo dedicante.sklep@gmail.com przedstawiając szczegółowo opis zamówienia. Można dołączyć również dodatkowy szkic (w formacie .jpeg). W odpowiedzi na Państwa wiadomość na pewno zaprezentujemy wstępny projekt i wspólnie ustalimy efekt końcowy grawerunku.
Zawsze staramy się o możliwie najszybsze wykonanie grawerunku, jednak ze względu na to, iż każde zamówienie jest realizowane indywidualnie czas wysyłki przedmiotu - od daty otrzymanej płatności - to max. 4 dni robocze. Nie nadajemy przesyłek płatnych przy odbiorze. W przypadku nadania biżuterii za granicę, prosimy o ustalenie kosztów wysyłki. Wraz z każdym etapem transakcji otrzymują Państwo mailowe powiadomienia (oczekiwanie na wpłatę / odnotowana płatność / wysyłka przedmiotu).   \r\n \r\nDostarczenie zamówionej biżuterii, za pośrednictwem Poczty Polskiej, trwa z reguły 1-5 dni roboczych w zależności od wybranej formy przesyłki (list polecony priorytet max. 2 dni / list polecony ekonomiczny max. 5 dni roboczych). Czas dostawy jest zobowiązaniem przewoźnika, a nie sklepu Dedicante - dlatego nie gwarantujemy terminowego doręczenia przesyłki w okresach nadzwyczajnych, takich jak święta czy trudne warunki drogowe, czas dostawy może się wydłużyć. W przypadku nie otrzymania przesyłki prosimy o kontakt: dedicante.sklep@gmail.com( koniecznie podając dane: NR zamówienia, imię i nazwisko odbiorcy listu)